Без вихідних з 10:00 до 20:00
support@versum.ua
Меню
0 800 336 545
Безкоштовно з усiх номерiв
0 -
Ваш кошик порожній!

Як правильно вибрати VR окуляри?

Як правильно вибрати VR окуляри?


Як правильно вибрати VR окуляри?

З розвитком науково-технічного прогресу сучасна VR індустрія також не стоїть на місці і швидко росте в різних напрямках. Гейм індустрія поступово впроваджує цю технологію, і з кожним роком виходять нові цікаві проекти з можливістю насолодитися ігровим процесом в VR окулярах.

Популяризація цього цікавого напрямку змушує багатьох геймерів задуматися, чи варто зібрати ігровий комп'ютер і купити окуляри віртуальної реальності. У матеріалі цієї статті ми спробуємо розібратися, які види VR окулярів можна знайти на сучасному ринку, і де крім гейм-індустрії їх можна використовувати.

Де можна застосовувати VR комплекти?

Всі ми звикли думати, що окуляри віртуальної реальності використовують тільки для розваг у відеоіграх. Однак якщо більш детально розібратися в цьому питанні можна помітити, що область їх застосування вкрай широка. Давайте ознайомимося з найбільш популярними і перспективними областями.

Віртуальний туризм

Якщо ви прийняли рішення купити VR окуляри, перед вами відкривається цікава можливість пов'язана з подорожами. Багато хто з нас мріяв відвідати цікаві і впізнавані пам'ятки в різних точках нашої планети не встаючи з дивана. Завдяки технології доповненої реальності, ця мрія збувається! Особливості цієї технології дозволять вам пройтися по історичних місцях в різних містах світу, відвідати пляжний курорт в холодну і сувору зиму не виходячи з дому.

Навчання

Використовуючи сучасні гаджети навчання і поглинання нових знань виходить на принципово новий рівень. Навряд чи хтось сперечатиметься, що вивчення анатомії людини, безкрайніх просторів космосу і споруду складних геометричних фігур пройде набагато ефективніше і цікавіше при використанні якісного VR комплекту. Якщо ви зважитеся купити окуляри віртуальної реальності для цих цілей, ви зможете буквально доторкнутися до досліджуваного вами об'єкту, покрутити його в руках і вивчити з різних сторін.

Медицина

У сучасному світі технологія VR вже почала впроваджуватися в медичні установи. Можливості, які відкриває перед лікарями нова технологія дозволяє їм набагато ефективніше лікувати різні фобії і розлади. На даний момент є підтверджені дослідження ефективності застосування технологій VR. Наприклад, лікарі зі Сполучених Штатів Америки вже встигли використати фішки віртуальної реальності під час лікування психічних розладів.

Інтернет маркетинг

Використання VR допомогло реалізувати переваги цієї технології в інтернет-продажах відразу ж в декількох напрямках:

Імітація магазину;

Перегляд позицій в каталозі;

Примірка аксесуарів і взуття.

Варто згадати про всесвітньо відомі мережі Lowe. Представники цього магазину вже встигли запустити проєкт під назвою Holoroom. В рамках цього проєкту потенційні клієнти можуть своїми очима побачити дизайн майбутнього інтер'єру використовуючи Oculus.

Будівництво та проєктування будівель

Навіть професійно підготовлена презентація нового проєкту не здатна продемонструвати замовникові всі ті особливості, які вклав у неї інженер або дизайнер. Використовуючи сучасні технології, архітектори отримали можливість створювати цілі будинки, які можна буквально "помацати" в будь-якому місці і оцінити всі переваги з усіх боків. Також дизайнер може запропонувати клієнту в одну мить перефарбувати кімнату або пересунути меблі в режимі реального часу. Очевидно, що такий підхід до проєкту буде до душі як дизайнеру, так і клієнту.

Спілкування

Якщо купити VR окуляри, ви зможете розширити межі спілкування за допомогою інтернету. Наприклад, ви зможете проводити наради в віртуальному офісі, працювати над спільними проєктами перебуваючи в одному приміщенні не дивлячись на те, що ваші партнери живуть в іншій країні або навіть іншому континенті.

Як правильно вибрати окуляри віртуальної реальності

На сучасному ринку існує понад 1000 різних варіацій VR-комплектів, тому вибрати з цього довгого списку дійсно важко, особливо, якщо ти не особливо добре розбираєшся в різновидах і особливостях кожного окремо взятого продукту.

Виходячи з призначення, всі окуляри віртуальної реальності можна розділити на 4 категорії:

  Для телефонів;

  Для персональних комп'ютерів;

  Для консолей;

  Автономні VR-комплекти.

Залежно від категорії вартість одного комплекту дуже сильно відрізняється один від одного. Давайте спочатку розглянемо максимально бюджетні варіанти, які допоможуть новому користувачеві ознайомитися з віртуальним світом.

Бюджетні пристрої за кілька десятків доларів

Сьогодні на Аліекспресс можна знайти тисячі варіацій бюджетних гаджетів з різним дизайном. Найбільш прості VR-комплекти є картонними коробками з вбудованими лінзами і місцем, куди потрібно встановити смартфон. Такий варіант дизайну був вперше презентований представниками корпорації Гугл, назвавши такі окуляри віртуальної реальності Cardboard. Задумка творців полягала в тому, що такий шолом досить великий для того, щоб новий користувач зміг познайомитися з особливостями VR за доступну кожному бажаючому суму. Через короткий час інші компанії підхопили цю ідею і випустили свої аналоги бюджетних шоломів VR від Гугл.

Крім цього, на офіційному сайті компанії кожен бажаючий може ознайомитись з докладною інструкцією для того, щоб самостійно виготовити Cardboard в домашніх умовах.

Окуляри віртуальної реальності від 50 до 150 доларів

У більшості випадків VR окуляри цієї категорії йдуть в комплекті з Блютуз-геймпадом або спеціальним контролером. Це дозволяє спробувати нові техніки управління, що дуже доречно під час гри на ПК. Також, на зовнішній частині пристрою є сенсорна панель або відповідні перемикачі, використовуючи які користувач може виробляти базове налаштування гри або програми без зайвих зусиль. По суті, це проміжна ніша між відверто дешевими варіантами і дорогими пристроями.

Дорогі VR окуляри від 300 доларів

Чи не кожен середньостатистичний геймер може дозволити собі купити окуляри віртуальної реальності за таку суму. Однак користувачі, які все таки стають власниками гаджетів з преміального сегменту отримують можливість на своїй шкурі відчути всі переваги таких гаджетів. На даний момент найбільшою популярністю користуються VR-комплекти Oculus Rift, HTC Vive, а також продукція компанії Sony. На відміну від більш доступних пристроїв, вони працюють виключно з ПК і приставками нових поколінь. Само собою, щоб отримати насолоду від всіх переваг VR, геймеру знадобиться зібрати ігровий комп'ютер з великою продуктивністю. Як правило, шоломи з цієї категорії виділяються серед конкурентів ергономічним дизайном і дисплеями з високою роздільною здатністю. Також пристрої обладнані своєї аудіосистемою і великою кількістю датчиків.

Ціна Окулус Ріфт і VR комплектів HTC Vive стартує з позначки в 400-500 доларів. Щоб користуватися будь-яким з пристроїв, користувачеві потрібно володіти потужним ігровим комп'ютером з відеокартою великої продуктивності. В кінці 2018 року Valve провела презентацію нової моделі своїх окулярів віртуальної реальності. За словами творців, Vive PRO відрізняються підвищеними показниками ергономіки, поліпшеними дисплеями і відмінним об'ємним звуком. Ціна такого пристрою - 800 доларів.

Основні переваги дорогої гарнітури

Дорогі VR окуляри вигідно відрізняються від своїх аналогів поліпшеною якістю картинки і об'ємним звучанням. Відразу ж варто згадати про загальні особливості, які притаманні будь-якому VR комплекту, незалежно від його цінової категорії, а саме:

Ефект москітної сітки. Ця особливість полягає в тому, що людське око може зафіксувати відстань між пікселями на дисплеї. Для вирішення цієї проблеми творці преміальних VR комплектів розробляють нові дисплеї з підвищеною роздільною здатністю. Також використовують нові розробки, які візуально згладжують ці прогалини. За словами користувачів, технологія дійсно робоча і картинка сприймається набагато краще.

Обмеження кута огляду. Як правило, стандартним кутом огляду для дорогої гарнітури за 400 доларів вважається показник в 110 градусів. Нове покоління VR окулярів переступило цю планку і пропонує користувачеві гарнітури з кутом огляду до 220 градусів. Купити VR окуляри з такою роздільною здатністю справжній виклик, оскільки їх ціни набагато вищі за середньостатистичні комплекти. Також варто не забувати про те, що із-за більшого кута огляду навантаження на ПК зростає, і навіть дуже непогані відеокарти часом не можуть відображати картинку без "фризів". Тому перед покупкою дорогого VR комплекту потрібно зібрати ігровий комп'ютер, який зможе розкрити весь потенціал нової гарнітури.

Системи трекінгу. Шоломи віртуальної реальності старих поколінь працюють тільки при наявності безлічі камер і датчиків, які потрібно встановити в приміщенні. Природно, якщо у вас обмежена ігрова область, це може стати певною проблемою, плюс потрібно повозитися з установкою і правильним калібруванням обладнання. Однак більш нові моделі не вимагають установки додаткових камер і датчиків в кімнаті, все сенсори вже вбудовані в VR шолом.

Про що потрібно подумати перед покупкою певної моделі окулярів віртуальної реальності

В першу чергу потрібно звернути увагу на системні вимоги до системи. Немає ніякого сенсу купувати дороге обладнання, якщо ваш ПК не відповідає рекомендованим системним вимогам. Також потрібно ознайомитися з асортиментом ігор, які підтримує кожен конкретний набір VR. Основний список ігор для VR можна знайти в Steam. Чим більше цікавих для вас релізів підтримує обраний вами VR-комплект, тим більше у вас причин купити саме його.

Перед тим як купити окуляри віртуальної реальності потрібно ознайомитися з усіма комплектуючими. Деякі з них йдуть в базовому комплекті, інші ж доведеться докуповувати окремо. Для прикладу розглянемо HTC Vive від Valve. Базовий набір включає в себе додаткові сенсори і контролери, а версія PRO поєднує все в одному тільки шоломі.

Якщо ви плануєте грати в рухливі ігри потрібно переконатися, що у вас вистачить для цього місця в кімнаті. Якщо заздалегідь не підготувати достатню площу для гри, просунута система трекінгу, яка і створює ефект занурення у віртуальну реальність буде просто марна.

Підіб'ємо короткий підсумок:

Якщо ви не хочете витрачати багато грошей, і плануєте переглядати фільми і грати в прості ігри, вам ідеально підійде будь-яка варіація Cardboard з цікавим вам дизайном.

В тому випадку, якщо ви можете виділити з бюджету трохи більше для покупки більш довговічного і якісного пристрою, радимо вам звернути увагу на Google Daydream, а також VR-комплекти компанії Самсунг. Важливо переконатися, що гарнітура, що сподобалася вам сумісна з вашим ПК або смартфоном. Якщо ви зіткнулися з великими проблемами в плані сумісництва, найкращим виходом стане автономний комплект під назвою Oculus Go.

Якщо ви хочете відчути повне занурення у віртуальну реальність і ви не скуті в плані фінансів, найкращим вибором стане комплект Oculus Rift або HTC Vive. Власники потужних ігрових комп'ютерів гідно оцінили всі круті фішки і особливості, які забезпечує високоякісна VR-гарнітура.